Test IQ

Ciekawostki o których nie słyszeliście. Do czego zdolny jest mózg człowieka?

Ciekawostki o których nie słyszeliście. Do czego zdolny jest mózg człowieka?

Ciekawostki o których nie słyszeliście. Do czego zdolny jest mózg człowieka?

Ciekawostki na temat ilorazu inteligencji.

Pewnie wielu z Was chce poznać ciekawostki na temat naszego mózgu i wpływu na inteligencje? Z pewnością również ciekawi Was czemu obrazek przedstawia śniadanie? Otóż dzieci, które regularnie spożywają ten posiłek posiadają większy iloraz inteligencji. Ciekawe prawda? Amerykańscy naukowcy odkryli, że spożywanie śniadań codziennie ma wpływ nie tylko na zdrowie i uzupełnianie diety o wartościowe składniki ale również na inteligencje. Badania wśród sześcioletnich dzieci potwierdziły tą teorię bowiem ci którzy spożywają codziennie śniadanie mieli wyższe wyniki w testach IQ od rówieśników, którzy nie odżywiali się regularnie porankami. Takie i różne ciekawostki znajdziecie w tym artykule.

Podczas badań na Uniwersytecie Illinois naukowcy wykazali, że inteligencja mieści się w lewej półkuli naszego mózgu. Uczestnicy doświadczenia zostali przebadani za pomocą tomografii oraz testów i zadań sprawdzających umiejętności poznawcze. Inteligencje odnaleziono w położeniu kory ciemieniowej, skroniowej i przedczołowej.

Iloraz inteligencji znanych ludzi

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, że największy średni iloraz inteligencji posiadają Singapurczycy, Japończycy oraz z Europejskich krajów Holendrzy i Austriacy. Pośród krajów w których średnie IQ jest najmniejsze są mieszkańcy Sierra Leone, Gwinei Równikowej oraz Etiopczycy.

Przedstawiamy teraz iloraz inteligencji niektórych znanych osób.

  1. Gari Kasparov – 190 IQ
  2. Stanisław Lem – 185 IQ
  3. James Woods – 180 IQ
  4. Ludwig van Beethoven – 165 IQ
  5. Albert Einstein – 160 IQ
  6. Quentin Tarantino – 160 IQ
  7. Dorota Rabczewska Doda – 156 IQ
  8. Madonna – 140 IQ
  9. Nicole Kidman – 132 IQ
  10. John F. Kennedy – 129 IQ

Jeżeli będzie zainteresowanie możemy przygotować dłuższą listę, możecie również pisać w komentarzach kogo iloraz inteligencji chcielibyście poznać.

 

Aktywność sportowa a praca mózgu

W naszym mózgu znajduje się miliardy komórek nerwowych czyli neuronów. Im więcej neuronów tym lepiej pracuje nasz mózg i szybciej zapamiętujemy różne informacje. Neurony odpowiedzialne są za uwalnianie przez nas informacji. Z wiekiem niestety coraz trudniej o dobre zapamiętywanie, osoby po 45 roku życia często narzekają na pamięć. Można w każdym wieku trenować nasze zdolności poprzez szereg różnych gier oraz rozrywek umysłowych. Jedną z popularniejszych form poprawiania pamięci jest… uprawianie sportu! Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na pracę mózgu a także na zapamiętywanie. Osoby, które aktywnie uprawiają sport mają nie tylko rześkie ciało ale także i umysł. Niektórzy twierdzą też, że stosowanie odpowiednich ziół oraz medytacji poprawia pracę mózgu. Być może ktoś z Was korzystał i może się pochwalić w komentarzu? Zapraszam do dyskusji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by Test IQ 2017